Murrizi – Ngjelës: O shef i CIA-s, o mamaja e Vetingut, më bën për të vjellë!

ID:20521
Published 27 Mars 2017


Nga Myslim Murrizi – kryetar i degës së PD Lushnje

Kur po lexoja nje shkrim tek gazeta PANORAMA dje te ” shefit te CIAS, drejtorit te INTERPOLIT dhe MAMASE se VETINGUT Spartak Ngjela me erdhi per te vjelle.

Ne fakt ndoshta nuk jam unë personi qe duhet ti tregoj këtij sharlatani se kur je sahan lëpirës i çdo shefi je legen qe nuk mban as uje.
Ndoshta une jam i fundit nga te gjithe ” viktimat” e ketij dhe te tufes se tij , fale shpifjeve dhe intrigave te pa fytyra qe kane bere kur lehnin para deres se PD.

Por une personalisht kam te gjithe te drejten e zotit ti shkruaj dy fjale per kete dhe per 2-3 LEHES te tjere qe kane 4 vjet rresht qe bejne opozite opozites dhe pa pike turpi e morali bejne si viktima te Berishes.

Nga lehja si qen te pabese e juaja nga shpifjet e peshtira qe vetem soji juaj di ti bej, nga sajesa nga me absurde te juajat jane viktimizuar pa te drejte nga Berisha me dhjetera DEMOKRAT me karakter e jo llumhahe si ju.

Ju fundërrina qe futeshit si skuthe ne zyrën e Berishës pas ores 21:00 te mbremjeve dhe fillonit zakonin tuaj biologjik te vjelljes vere per çdo individ qe nuk ju pirdhte dhe nuk ju servilosej ju, qe kishte nyte tu jepte doren se ju ishit zgjebe, qe jua dinte pseudonimin , qe ju shihte se si silleshit jashte zyres se Berishes nuk keni asnje te drejte te LEHNI tani si qen te kerrmosur kundra Sali Berishes.
Un jam nje nga te mënjanuarit fale fytyrës tuaj zgjebarake.

E si une me dhjetra te tjere.
Un ish student dhjetori, themelues i PD , nje nga 16 deputetet e vitit te veshtire te 97 dhe me se paku perfaqesues i nje FISI me rreth 1000 vota dhe te gjithe te PD , kam qene ” viktime ” e lehjes se tufes tuaj te zgjebosur.
Po a ishe Ti Spartak qe ne vitin 1997 si minister drejtesie i qeverise Fino hyre ne parlament si hajdut duke vjedhur mandatin e z Bari Kollçaku ne gjykatën e Rustem Gjatës????

A ishe ti Sparta kryetar i komisionit hetimor te ngjarje te komiteteve te Shpetimit dhe bere një vrime ne ujë????
A ishe ti Spartak qe pa asnjë merite dhe kontribut tek PD te beri Berisha deputet liste ne vitin 2001????
A ishe ti qe kandidove ne emer te PD ne vitin 2003 si kryetar i bashkise Tirane dhe humbe se “nuk bere bursen”????
A ishe ti qe te beri Berisha deputet ne vitin 2005-2009 ne zonën e Ali Demit fale dhe zj Elizabeta Dosti qe si kandidate e pavarur mori mbi 3000 vota???

A ishe ti Spartak qe si i pafytyre qe ke qene gjith kohen e mashtrove Berishen per zonen 60 ku un isha kandidat dhe Gramoz Ruçi me Kastriot Islamin dhe Ylli Bufin shtyne qellimisht zgjedhjet nga 28 qershori me 8 korrik???
A ishe ti qe i the Berishes qe jane shitur zgjedhjet nga une pse tre parti te vogla moren ne tavoline jo ne kuti votat per te patur nga 3 deputet???
Po ti Spartak sa milion euro e shite Tiranen ne vitin 2003 perballe Rames??

A ishe ti Spartak qe ndikove tek Berisha qe te sillte ne vitin 2005 kanidat ne zonen time ( 60) kusheririn tend Blerim Çelen nje spiun qe pas vitit 2009 filloj,njelloj si ti sot te shkruaj libra kundra Berishes???
A ishe ti dhe dy funderrina te tjere njeri me spiun se tjetri qe i thonit Berishes lloj lloj sajese, intrige dhe thashethemeje per mua dhe per shume te tjere si puna ime????

A ishe ti Spartak qe me the mua kur dola kanidat i pavarur se 200-300 vota mar, dhe po te njenjten gje i the dhe Berishes??
Po une mora ne 4 komuna Spartak dyfishin e votave qe ka mare mender partia jote ne gjithe Shqiperine Spartak.
Nga i gjithe shkrimi jot Spartak vetem per nje gje te jap te drejte, kur i thua Berishes qe pse nuk krijove ushtrine tende dhe taboret e tu.
Po si mund te krijohet nje ushtri dhe tabore me bese prere, spiune thashethemexhinj, tinzare dhe intrigante si tufa juaj prej 4-5 qensh Spartak???????
Po nga viti 1997 deri ne vitin 2013 ju ishit lidhur me zinxhir tek dera e Berishes dhe i lehnit kujdo qe afrohej aty e qe ishte jo si ju.

Po qen te kesaj tufe edhe ne plazh per te zene nje shezllon pa leke benin sikur flitnin ne telefon me DOKTORRIN mor Spartak.
Po letyra te kesaj tufe hynin dhe dilnin neper ministri dhe drejtori ku kishte variant per te perfituar si te ishin padrino more Spartak.
Po aq te rendomte keni qene dhe aq te peshtire e te felliqur jeni bere sa çdo gje qe flisni, shkruani, sajoni , hamendoni kundra Berishes dhe kujdo ish funksionari tjeter te qeverise se Berishes , duket si e vjelle QENESH te uritur nga tejngopja dhe pas vjelljes duhet te ngopeni diku tjeter.
Soji juaj nuk ka stomak por PLENC, dhe ju nuk ju ben pershtypje te hani çdo gje qe SHEFI i radhes ju shtie ne grazhd.
Prej mijëra vitesh Ju Spartaket mbani mend nje gje: qe mirënjohja është VIRTYT, dhe MOS MIRENJOHJA eshte VES.
Virtytin e kane FISET, dhe VESET i kane PISAT.

Per te gjithe ata qe ju johin e dine mire qe edhe sikur nje milion perqind te jete e vertete diçka, po e thate ju eshte e pa besueshme.
Futi neper listat e deputeteve te partise tende Spartak te gjithe individet e tufes dhe shihni sa do ju vleresojne QYTETARET.
Po ju vleresuan, e drejta eshte me ju.

Po ju ÇVLERESUAN mos hani M…. si faktore se fatkeqesisht ju jeni dhe tek votues ne familje dhe nuk ju pjerdh njeri ne asnje cep te Shqiperise.
Bile edhe vete Rama nga eksperienca qe ka nuk ju mer seriozisht sepse e di qe kur TRADHETONI nje shef pse nuk po TRADHETONI te dytin, te tretin e me radhe????????

Edhe Ku….. nuk kane lindur te tilla por kane TRADHETUAR nje, dy, tre dhe pastaj……
Sa te plasi CIPA ke keq , pastaj duket sikur je i moralshem dhe amoraliteti te duket normalitet.
Ps: Kete shkrim e kam per te gjithe tufen prej 4-5 LEHESISH por qe mos ti vinte ere FB përmenda vetëm emrin e njërit se 3-4 te tjerët kane nga dy tre emra dhe kisha merak se me çfare emri ti drejtohesha, me ate qe ju ka vene NENA, apo me ate qe ju ka ” pagëzuar” SIGURIM SËMA???????


 
 

Share on Facebook Share on Twitter